Kontakta oss

Återförsäljare

Vill du veta var du kan köpa Damernas Värld? Klicka här för att hitta din närmaste återförsäljare!


Prenumerationsärenden

Vill du prenumerera på Damernas Värld? Då hittar du våra erbjudanden här.

Har du en fråga om din prenumeration eller premie? Kontakta kundtjänst här.

Du kan även nå vår kundtjänst på telefon: 08-454 95 13. De har öppet vardagar 8-18.

Övrig tid hänvisar vi till vår automatiska kundtjänst som har öppet dygnet runt på telefonnummer 08-454 95 50.

Vill du gratis få vårt nyhetsbrev? Signa upp dig här.


Om sajten DamerasVarld.se

Välkommen till DamernasVarld.se! Här vill vi inspirera dig inom de ämnen vi älskar allra mest, mode,skönhet och livsstil! Varje dag gör vi vårt yttersta för att skapa material som får våra läsare att inspireras och engagera sig i de ämnen som sätter guldkant på vår vardag.

Webbredaktör
Sara Persson är webbredaktör för DamernasVarld.se, henne når du på sara.persson@mag.bonnier.se

Ansvarig utgivare
Frida Boisen är ansvarig utgivare för sajten, henne når du på frida.boisen@mag.bonnier.se


Vill du annonsera på DamernasVarld.se?

Vill du annonsera på Damernasvarld.se eller göra ett samarbete med oss? Då är det Helena Taube Rehnmark och hennes säljteam du ska kontakta. Detsamma gäller om du vill göra en tävling eller utlottning på sajten eller i samarbete med någon av våra bloggar.
Du når Helena på helena.taube.rehnmark@mag.bonnier.se


Om tidningen Damernas Värld

Damernas Värld är Sveriges största mode- och skönhetsmagasin med en upplaga på 56 900 ex enligt TS 2016, och en räckvidd på 190 000 läsare enligt Orvesto Konsument 2016 helår.

Damernas Värld ger två gånger per år ut specialtidningen DV Mode – Sveriges största tidning med enbart mode – som har en räckvidd på 66 000 läsare enligt Orvesto Konsument 2016 helår.


Vill du skicka något till oss är vår postadress:

Damernas Värld
105 44 Stockholm

Ska du besöka oss är adressen:

Torsgatan 21, Stockholm


Kontakta tidningsredaktionen

Telefon: 08-736 53 00
Fax: 08-24 46 46

För frågor till redaktionen: red@dv.bonnier.se

Chefredaktör
Martina Bonnier
martina.bonnier@dv.bonnier.se

Andrechef & ansvarig utgivare
Niklas Sessler
niklas.sessler@dv.bonnier.se

Redaktionschef
Jenny Bergquist
jenny.bergquist@dv.bonnier.se

Art Director
Cecilia Hansson (tf)
cecilia.hansson@dv.bonnier.se

Modechef
Lisa Pettersson
lisa.pettersson@dv.bonnier.se

Marknadschef
Helena Gustafsson
helena.gustafsson@mag.bonnier.se

Redaktionssekreterare
Lisa Rosman
lisa.rosman@dv.bonnier.se

Redaktionsassistent
Inger Holmström
inger.holmstrom@dv.bonnier.se

Moderedaktör
Emilia Klang
emilia.klang@dv.bonnier.se

Medverkande moderedaktör
Fia Tegnér
fia.tegner@dv.bonnier.se

Skönhetsredaktör
Maria Ahlgren
maria.ahlgren@dv.bonnier.se

Layout
Kristin Lorenzen
kristin.lorenzen@dv.bonnier.se

Bildredaktör & layout
Lisa Edholm
lisa.edholm@dv.bonnier.se