Kontakta oss

Foto: Jason Lloyd-Evans / Magasin - Damernas Värld

Vill du kontakta Damernas Världs redaktion, komma i kontakt med kundservice eller vill köpa annonser? Här hittar du alla kontaktuppgifter.

Återförsäljare

Vill du veta var du kan köpa Damernas Värld? Klicka här för att hitta din närmaste återförsäljare! 

Prenumeration och kundservice

Vill du prenumerera på Damernas Värld? Då hittar du våra erbjudanden här.

Har du en fråga om din prenumeration eller premie? Kontakta kundtjänst här.

Du kan även nå vår kundtjänst på telefon: 08-454 95 13. De har öppet vardagar 8-18.

Övrig tid hänvisar vi till vår automatiska kundtjänst som har öppet dygnet runt på telefonnummer 08-454 95 50.

Vill du få vårt fullspäckade nyhetsbrev gratis? Signa upp dig här. 

Om Damernas Värld

Damernas Värld ger dig koll på allt inom mode och skönhet. Från trenderna och plaggen som gäller just nu (och hur du stylar dem stilsäkert!) till fördjupning och guidning inom skönhet med sylvass expertis – bara för dig! 

Damernas Värld har funnits sedan 1944 och är Sveriges största modemagasinmed en upplaga på 57 000 ex enligt TS 2017, och en räckvidd på 184 000 läsare enligt Orvesto Konsument 2017 helår.

För frågor till redaktionen: red@dv.bonnier.se 

Damernas Världs redaktion

Chefredaktör & ansvarig utgivare
Jonna Bergh
jonna.bergh@dv.bonnier.se 

Digital chef
Cassandra Lindblom
cassandra.lindblom@mag.bonnier.se 

Redaktionschef
Jenny Bergquist
jenny.bergquist@dv.bonnier.se

Modechef
Lisa Pettersson
lisa.pettersson@dv.bonnier.se

Webbredaktör
Marika Cederlund
marika.cederlund@mag.bonnier.se 

Webbredaktör
Emelie Dalén
emelie.dalen@mag.bonnier.se 

Webbredaktör
Linda Nestor
linda.nestor@mag.bonnier.se 

Redaktör
Nina Hampusson
nina.hampusson@mag.bonnier.se 

Skönhetsredaktör
Anja Skeppe Grahn
anja.skeppe.grahn@mag.bonnier.se 

Ansvarig utgivare digitalt
Stina Abenius
stina.abenius@bonniernews.se 

Marknadschef
Beatrice Palombo
beatrice.palombo@mag.bonnier.se 

Layout
Cecilia Hansson
cecilia.hansson@dv.bonnier.se 

Digital vertikalchef (föräldraledig)
Sara Fridh
sara.fridh@bonniernews.se   

Vill du annonsera i Damernas Värld?

Vill du annonsera i Damernas Värld eller göra ett samarbete med oss? Då är det Jenny Rahm (jenny.rahm@bonniernews.se) och hennes säljteam du ska kontakta. Detsamma gäller om du vill göra en tävling eller utlottning på sajten eller i samarbete med någon av våra bloggar.

Budadress:
Damernas Värld
Gjörwellsgatan 30 (Lastkaj A)
112 60 Stockholm

Besöksadress:
Gjörwellsgatan 30
105 44 Stockholm

Kontakta tidningsredaktionen
Telefon: 08-736 53 00

Dataskydd
Vill du komma i kontakt med Bonnier Magazines & Brands dataskyddsombud? Kontakta dataskyddsombud@mag.bonnier.se 

Mer information angående dataskydd hittar du här.

Vi använder cookies för att förbättra funktionaliteten på våra sajter, för att kunna rikta relevant innehåll och annonser till dig och för att vi ska kunna säkerställa att tjänsterna fungerar som de ska.

Läs mer

Gör som över 165 000 kvinnor - läs Damernas Värld! Se erbjudande!