Kontakta oss

Återförsäljare

Vill du veta var du kan köpa Damernas Värld? Klicka här för att hitta din närmaste återförsäljare!


Prenumerationsärenden

Vill du prenumerera på Damernas Värld? Då hittar du våra erbjudanden här.

Har du en fråga om din prenumeration eller premie? Kontakta kundtjänst här.

Du kan även nå vår kundtjänst på telefon: 08-454 95 13. De har öppet vardagar 8-18.

Övrig tid hänvisar vi till vår automatiska kundtjänst som har öppet dygnet runt på telefonnummer 08-454 95 50.

Vill du få vårt fullspäckade nyhetsbrev gratis? Signa upp dig här.


Om sajten Damerasvärld.se

Välkommen till Damernasvärld.se! Här vill vi inspirera dig inom de ämnen vi älskar allra mest – mode, skönhet, shopping och livsstil! Varje dag gör vi vårt yttersta för att skapa material som får våra läsare att inspireras och engagera sig i de ämnen som sätter guldkant på vår vardag.

Webbredaktör
Marika Cederlund är webbredaktör för Damernasvärld.se, henne når du på marika.cederlund@mag.bonnier.se

Ansvarig utgivare
Frida Boisen är ansvarig utgivare för sajten, henne når du på frida.boisen@mag.bonnier.se


Vill du annonsera på Damernasvärld.se?

Vill du annonsera på Damernasvärld.se eller göra ett samarbete med oss? Då är det Björn Söderström och hans säljteam du ska kontakta. Detsamma gäller om du vill göra en tävling eller utlottning på sajten eller i samarbete med någon av våra bloggar.
Du når Björn på bjorn.soderstrom@mag.bonnier.se


Om tidningen Damernas Värld

Damernas Värld är Sveriges största mode- och skönhetsmagasin med en upplaga på 57 000 ex enligt TS 2017, och en räckvidd på 184 000 läsare enligt Orvesto Konsument 2017 helår.

Damernas Värld ger två gånger per år ut specialtidningen DV Mode – Sveriges största tidning med enbart mode – som har en räckvidd på 44 000 läsare enligt Orvesto Konsument 2017 helår.


Vill du skicka något till oss är vår budadress:

Damernas Värld
Lokstallsgatan 9
113 21 Stockholm

Ska du besöka oss är adressen:

Torsgatan 21
113 21 Stockholm


Kontakta tidningsredaktionen

Telefon: 08-736 53 00

För frågor till redaktionen: red@dv.bonnier.se

Chefredaktör
Martina Bonnier
martina.bonnier@dv.bonnier.se

Andrechef & ansvarig utgivare
Niklas Sessler
niklas.sessler@dv.bonnier.se

Redaktionschef
Jenny Bergquist
jenny.bergquist@dv.bonnier.se

Art Director
Mari Wigren
mari.wigren@dv.bonnier.se

Modechef
Lisa Pettersson
lisa.pettersson@dv.bonnier.se

Marknadschef
Helena Gustafsson
helena.gustafsson@mag.bonnier.se

Redaktionssekreterare
Lisa Rosman
lisa.rosman@dv.bonnier.se

Moderedaktör
Emilia Klang (tjl)
Tf. moderedaktör: Sara Sadeghi
sara.sadeghi@dv.bonnier.se

Skönhetsredaktör
Maria Ahlgren
maria.ahlgren@dv.bonnier.se

Bildredaktör & layout
Lisa Edholm
lisa.edholm@dv.bonnier.se

Modeassistent
Emma Sundström
emma.sundstrom@dv.bonnier.se

Dataskydd

Vill du komma i kontakt med Bonnier Magazines & Brands dataskyddsombud? Kontakta Pontus Kindblad på: dataskyddsombud@mag.bonnier.se

Mer information angående dataskydd hittar du här